لیست مطالب
نمایش 1 - 18 از 18 نتیجه

هیئت یاران حسین (ع)- مراسم فاطمیه

مدیون لطف مادر این خانواده ایم ...

مراسم عزادارى فاطمیه دوم

به کلام :                                                                                 به نفس: 
حاج مهدی توکلی                                                               کربلایی نریمان پناهی
حجت الاسلام یقینی                                                        حاج حمید دادوندی
حجّت‌‌ الاسلام ‌‌کرمی نیا                                                   کربلایی سجاد خسروآبادی


جمعه ۲۶ دی ماه الی یکشنبه ۲۸ دی ماه
ساعت ۱۵ الی اذان مغرب

با رعایت کامل دستورالعمل های بهداشی

 

باشگاه کتاب فرهنگ (قصه دلبری)

“ قصه دلبری

داستان شهید محمد خانی به روایت همسر شهید، گام چهارم باشگاه کتاب دبیرستان فرهنگ از سری باشگاه های دانش آموزی علوم انسانی می باشد.

 دانش آموزان عزیزی که مایل هستند در طرح باشگاه کتاب شماره ۴ شرکت نمایند، لازم است در این طرح ثبت نام نموده و مشخصات خود را تا روز پنجشنبه بیست و پنجم دی ماه ساعت ۱۲ ظهر به شماره تماس ۰۹۱۹۰۲۲۴۷۹۰ ارسال نموده و حتما برای تحویل گرفتن کتاب به مدرسه مراجعه نمایند.

 

 

نشریه اینستاگرامی چالش (شماره دوم)

دومین شماره از نشریه اینستاگرامی چالش

 • بد و بدتر
  به قلم محمد صادق محمودی
   پایه یازدهم

 • کرسی خدمت
  به قلم علی حاجیها
  پایه یازدهم

برای مطالعه گزیده ای از نشریه اینستاگرامی چالش به     ادامه مطلب     مراجعه بفرمایید.


نشریه بشری (شماره اول)

نخستین شماره از فصلنامه معارف اسلامی بُشریٰپس از چند سال وقفه
پنجشنبه ۲۰ آذرماه

برای مطالعه گزیده ای از نشریه بشری  به    ادامه مطلب    مراجعه بفرمایید.باشگاه مستند فرهنگ (باشگاه شهرت)

در راستای ادامه فعالیت های معاونت پرورشی، به اطلاع میرساند علاقه مندانی که مایل هستند در طرح باشگاه مستند شماره ۳ شرکت نموده و امتیازی ویژه در برنامه روز جایزه کسب نمایند، لازم است در این طرح ثبت نام کرده و مشخصات خود را تا روز یکشنبه ۲۳ آذر ماه ساعت ۲۰ به شماره تماس ۰۹۳۵۸۶۴۰۲۲۷ ارسال نمایند.

رزمایش مواسات و همدلی (طبخ غذای خانگی)

وَ ارْزُقْنِی مُوَاسَاةَ مَنْ قَتَّرْتَ عَلَیهِ مِنْ رِزْقِک بِمَا وَسَّعْتَ عَلَی مِنْ فَضْلِک‌


 آغاز پویش طبخ غذای خانگی برای محرومین

 دوشنبه های هرهفته
 به نیت امام حسن مجتبی(ع)

 وعده غذایی این هفته : لوبیا پلو / ساندویچ کوکو سبزی

در صورت امکان طبخ غذا حداکثر تا روز یکشنبه ساعت ۲۰، تعداد و نوع غذا مورد نظر خود را به آقای جعفرزاده (۰۹۱۲۲۰۱۹۳۵۳) اطلاع دهید.

باشگاه کتاب فرهنگ (سه دیدار)

“ سه دیدار ”

نوشته استاد نادر ابراهیمی، گام سوم باشگاه کتاب دبیرستان فرهنگ از سری باشگاه های دانش آموزی علوم انسانی می باشد.
 دانش آموزان عزیزی که مایل هستند در طرح باشگاه کتاب شماره ۳ شرکت نمایند، لازم است در این طرح ثبت نام نموده و مشخصات خود را تا روز شنبه یکم آذر ماه ساعت ۲۰ به شماره تماس ۰۹۱۹۰۲۲۴۷۹۰ ارسال نمایند.

دانش آموزان عزیزی که در این طرح ثبت نام نمایند، می توانند در زمان مشخص شده به مطالعه کتاب پرداخته و در ارزیابی آن نیز شرکت کنند.

 

نشریه اینستاگرامی چالش (شماره اول)

اولین شماره از نشریه اینستاگرامی چالش

 •  متن سر دبیر
  به قلم علی سینا صادقی
   سر دبیر نشریه اینستاگرامی چالش

 •  بورس، پارادوکسی جذاب
   به قلم امیر حسین روش
   پایه یازدهم

 •  جشن خودباختگی
  به قلم حسین مجتهد
   پایه یازدهم
  برای مطالعه گزیده ای از نشریه اینستاگرامی چالش به    ادامه مطلب    مراجعه بفرمایید.

باشگاه مستند فرهنگ (human-انسان)

در راستای ادامه فعالیت های معاونت پرورشی، به اطلاع میرساند علاقه مندانی که مایل هستند در طرح باشگاه مستند شماره ۲ شرکت نموده و امتیازی ویژه در برنامه روز جایزه کسب نمایند، لازم است در این طرح ثبت نام نموده و مشخصات خود را تا روز یکشنبه ۲۵ آبان ماه ساعت ۲۰ به شماره تماس ۰۹۳۵۸۶۴۰۲۲۷ ارسال نمایند.

 

 

شامگاه بسیج (دومین شامگاه)

دومین شامگاه بسیج پایگاه شهید آوینی (ره)

تأثیرات نتیجه انتخابات آمریکا بر شرایط منطقه، آمریکا و ایران

 با حضور دکتر غلامعلی خوشرو
عضو تیم مذاکره کننده ایران در مذاکرات هسته ای
سفیر اسبق ایران در سوییس و استرالیا
نماینده اسبق ایران در سازمان ملل متحدشامگاه بسیج (اولین شامگاه)

اولین شامگاه بسیج پایگاه شهید آوینی (ره)

بررسی تحولات داخلی ایالات متحده در آستانه انتخابات ریاست جمهوری آمریکا
با حضور دکتر ابراهیم محسنی
مدیر مرکز پژوهش های افکار عمومی دانشگاه تهران


چهره ماه علوم انسانی (اولین نشست)

اولین نشست چهره ماه علوم انسانی

بررسی انتخابات آمریکا
 با حضور دکتر فواد ایزدی
کارشناس مسائل آمریکا و عضو هیئت علمی دانشگاه تهرانباشگاه کتاب فرهنگ (سقای آب و ادب)

”سقای آب و ادب”

نوشته استاد سیدمهدی شجاعی، گام دوم از باشگاه کتاب دبیرستان فرهنگ از سری باشگاه های دانش آموزی علوم انسانی می‌باشد که در هر دوره از این باشگاه، کتابی که محور مطالعاتي دوره ميباشد، توسط معاونت پرورشی دبیرستان تهیه شده و در زمان های معین خدمت دانش آموزان عزیز تقدیم می گردد.

 

فعالیت های پرورشی سال تحصیلی 1400-1399

مجتمع تربیتی فرهنگ با بیش از دو دهه تجربه در حوزه تعلیم و تربیت اسلامی، به خود می بالد که محیطی فراهم نموده است که مسئولانش، دانش آموزان را سرمایه الهی می دانند و ایشان را برای زندگی برتر آماده می‌کنند و تنها تلاش آنها خدمت صادقانه و برادرانه به فرزندان اسلام و ایران است .
ما در مجتمع تربیتی فرهنگ سعی داریم به اهداف والای تربیت اسلامی در قالبی نوین و جذاب با بهره گیری از تمامی امکانات، جامه عمل پوشانده و بیشترین قوای فطری دانش آموزان را به فعلیت برسانیم .
با استمداد الهی و الطاف معصومان علیهم السلام و پرداختن به وجه تهذیب، تعلیم و ورزش سعی بر این داریم که فارغ التحصیلانی دانا، متقی و توانمد و جریان سازانی پویا و دغدغه مند و افرادی مدیر و مدبر در زندگی شخصی و اجتماعی بپرورانیم.
امروزه دبیرستان فرهنگ در حوزه پرورشی یکی از پر تنوع ترین مجموعه های تربیتی کشور بوده و این امر را به صورت فعالیت هایی منسجم با اهداف مشخص اجرا می کند که مهم ترین این فعالیت ها بیان شده است .
آنچه در این برنامه ها بیش از همه مدنظر بوده است، رشد همه جانبه دانش آموز و عدم نگاه تک‌ بعدی به شخصیت افراد می‌باشد.
لذا برنامه‌های علمی و معرفتی، در کنار برنامه های ورزشی و مهارتی و تفریحی معنا پیدا می‌کند.

برای مشاهده تصاویربیشتر به   ادامه مطلب   مراجعه بفرمایید.

 


باشگاه کتاب فرهنگ (ارمیا)

” اِرمیا “

نخستین گام از باشگاه کتاب دبیرستان فرهنگ از سری باشگاه های دانش آموزی علوم انسانی می باشد که در هر دوره از این باشگاه، کتابی که محور مطالعاتي دوره ميباشد به صورت هديه، توسط معاونت پرورشی دبیرستان تهیه شده و در زمان های معین خدمت دانش آموزان عزیز تقدیم می گردد.

 

باشگاه مستند فرهنگ (پرزیدنت آکتور سینما)

"پرزیدنت آکتور سینما"

 گام نخست از باشگاه مستند دبیرستان فرهنگ از سری باشگاه های دانش آموزی علوم انسانی می باشد که در هر دوره از این باشگاه، مستند مورد نظر دوره بر روی صفحه آپارات مدرسه بارگذاری شده و دانش آموزان عزیز در زمان های معین به تماشای آن می پردازند.

 

اطعام عید غدیر

«وَ یُطْعِمُونَ الطَّعامَ عَلى‏ حُبِّهِ مِسْکیناً وَ یَتیماً وَ أَسیراً»

همزمان با فرا رسیدن عید سعید غدیر خم و به مدد صاحب این عید بزرگ، معاونت پرورشی دبیرستان فرهنگ و قرار گاه جهادی شهید ابومهدی المهندس، به همت دانش آموزان پایه های دهم و یازدهم، برنامه اطعام غدیر شامل پخش غذا، میوه و تنقلات در مناطق کمتربرخوردار امامزاده یحیی (ع) و کوره‌های آجرپزی قیامدشت را برگزار کردند.

 آرشیو
عناوین فعالیت‌ها

به لطف خدا و به مدد حضرت سید الشهدا (ع)، معاونت پرورشی توفیق یافته تا خدمت‌گذار مربی‌ها و دانش‌آموزان دبیرستان فرهنگ، در 4 سال برگزاری پیاده‌روی اربعین در کشور عراق باشد. این برنامه از حداقل یک ماه قبل از شروع پیاده روی در قالب فعالیت‌های مختلف دانش‌آموزی آغاز و به پیاده روی نجف تا کربلا، زیارت بارگاه منور حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) و مضجع ملکوتی حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) ختم می شود.

هر ساله، در راستای تامین هزینه‌های لازم برای اردوهای جهادی دانش‌آموزی و فارغ‌التحصیلی، بازارچه خیریه کریم اهل بیت (ع)، به مدت 5 شب توسط دانش‌آموزان فعالیت می‌کند. در این بازارچه انواع لوازم التحریر، پوشاک، وسایل زینتی، عرقیجات، کتاب‌های برترین نشریات کشور و... در قالب‌ غرفه‌های مستقر در حیاط مدرسه، ارائه می‌شود.

پس از برگزاری 14 دوره اردوی دانش‌آموزی جهادی به محروم‌ترین مناطق کشور و انجام فعالیت‌های متنوع عمرانی، اشتغال‌زایی، آموزشی و فرهنگی، حالا دبیرستان فرهنگ مفتخر است به متربیانی که برای خدمت به مردم شریف ایران، با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. اردوی جهادی بصورت مقطعی درشهریورماه، ایام نوروز، عید غدیر، عید قربان و سایر مناسبت‌ها، در لرستان، خراسان جنوبی، کرمانشاه، سیستان  بلوچستان و... برگزار می‌شود. 

با شیوع ویروس کرونا و به دستور مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مربی‌ها و دانش‌آموزان دبیرستان فرهنگ، در قالب قرارگاه ابومهدی المهندس، فعالیت‌های جهادی خود را آغاز کردند. توزیع ارزاق، آبمیوه گیری و توزیع آن در بیمارستان‌ها، ضدعفونی معابر و... گوشه‌ای از فعالیت‌های این قرارگاه جهادی است.

با توجه به استقبال و درخواست دانش آموزان دبیرستان فرهنگ، کاروان یاران حسین(ع) جهت حضور دانش‌آموزان در پیاده روی اربعین راه اندازی شد اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، کاروان یاران حسین(ع) تصمیم گرفته است جهت جبران این خسران و ایجاد روحیه حسینی اقدام به برگزاری مراسم در روزهای پنجشنبه (هر ماه یکبار) نماید

پایگاه بسیج شهید آوینی، با هدف زنده نگه داشتن سبک زندگی و فرهنگ شهدا، به همت دانش‌آموزان دبیرستان فرهنگ تاسیس گردید.در این پایگاه به فعالیت‌های متنوع فرهنگی، سیاسی، اعتقادی و ... پرداخته می‌شود.

دانش آموزان پایه یازدهم در راستای ترویج فرهنگ شهدا و آشنایی با دفاع مقدس در قالب کارگروه جنوب دور هم جمع شده و در بخش‌های مختلف به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند

المپیاد ورزشی و مراسم های مربوط به دهه فجر، توسط دانش‌آموزان پایه دهم هر ساله با قالبی متفاوت برگزار می شود

این نشست، ماهانه در جهت آشنایی دانش‌آموزان با شخصیت‌های اثرگذار و برجسته علوم انسانی کشور برگزار می‌شود.

نشریات نسیم، بشری، سه نقطه و چالش، هر کدام به نحوی تلاش می کنند تا تحلیل شما را نسبت به مسائل روزسیاسی و اعتقادی و حتی مسائل درون مدرسه ای کامل تر و صحیح تر کنند.

برگزاری کلاس هایی خارج از برنامه درسی آموزش و پرورش با هدف توانمندسازی دانش آموزان در پاسخگویی به شبهات دینی و...

باشگاه کتاب مدرسه فرهنگ در نظر دارد تا در یک برنامه منظم و منسجم، دانش‌آموزان را با کتاب و کتابخوانی آشنا کند. رمان کتب مذهبی و اعتقادی، اندیشه‌های فلسفی، مباحث قرآنی و... موضوعاتی هستند که در این باشگاه پیگیری خواهند شد.

باشگاه مستند مدرسه فرهنگ قصد دارد با ارائه مستندهای خوب در زمینه‌های مختلف، گامی در راستای ارتقای آموزش مفاهیم علوم انسانی و خصوصاً تاریخ بردارد.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و فرمایشات مقام معظم رهبری، مربیان و دانش آموزان مجتمع تربیتی فرهنگ، به پخش بسته های ارزاق در بین محرومین می‌پردازند.

امسال نیز در کنار اساتید تراز اول کلاس هایی با موضوعات نقد فیلم فن رسانه قرآن و زندگی اجتماعی کارگاه شعر برگزار خواهند شد

مسابقات ورزشی و اردوی کوهنوردی، در روزهای پنج شنبه،  فضایی سرشار از نشاط و سلامتی را برای دانش آموزان فراهم می‌کند

دبیرستان فرهنگ، سال هاست نظام و ساختاری را طراحی کرده است تا تمام فعالیتهای آموزشی، پژوهشی، انضباطی و پرورشی دانش آموزان در طول سال، در آن ثبت شده و در انتهای سال، در برنامه‌ای با عنوان روز جایزه از دانش آموزان برتر هر حوزه تقدیر به عمل آید.

در لیگ جذاب فکری-مجازی دانش آموزان در گروه‌های ۲ نفره در محورهای بازی فیفا و یک بازی فکری جذاب به رقابت می‌پردازند

در کارگاه تبلیغات و فضاسازی، دانش آموزان متناسب با مناسبت های ایام مختلف سال به برگزاری مراسمات و فضاسازی مدرسه می پردازند


آرشیو
آمار بازدید