لیست مطالب
نمایش 1 - 2 از 2 نتیجه

نگاهی به معاونت آموزشی

معاونت آموزشی دبیرستان فرهنگ در سال‌های اخیر همواره یکی از اهداف مشخص خویش را برنامه‌ریزی منظم و منسجم در زمینه مسائل آموزشی دانش‌آموزان می‌داند و نتایج این برنامه‌ها کسب نتایج درخشانی است که در آزمون‌های مهم علمی همچون کنکور، امتحانات نهایی، المپیادهای علمی، جشنواره‌های پژوهشی و... قابل مشاهده است.

 

تقویم اجرایی سال تحصیلی 03-1402

تقویم اجرایی سال تحصیلی 03-1402 ، در فایل ضمیمه پایین قابل دریافت  و مشاهده می‌باشد.

عناوین فعالیت‌ها

علاوه بر آزمون‌های کلاسی دانش‌آموزان در طول هفته، در روزهای شنبه و چهارشنبه برای هر پایه حداقل یک آزمون مشترک از درس‌های مشخص شده برگزار می‌شود.

 

دوهفته‌ پایانی هر ترم، مشهور است به اردوهای درسی مفید و جذاب. در این اردوهای درسی دانش‌آموزان، بر اساس برنامه‌های دقیق و مشخص درسی، به مطالعه و حل تمرین در مدرسه می‌پردازند.

دانش‌آموزان همه پایه‌ها، هر 45 روز یک بار، بر اساس نمرات کلاسی و آزمون‌های مشترک هفتگی، کارنامه‌های کاملی را دریافت می‌کنند. با وجود این کارنامه‌ها دیگر کسی امتحانات کلاسی را دستِ کم نمی‌گیرد و هر دانش‌آموز به راحتی می‌تواند در فواصل زمانی معین نقاط ضعف درسی خود را پیدا کرده و در جهت بهبود آن در 45 روز بعدی برنامه‌ریزی و تلاش کند.

هر پایه توسط یکی از برترین و متخصص‌ترین اساتید راهنما هدایت می‌شود. اساتید راهنما، با تسلط بر اصول برنامه ریزی درسی و راهبرد‌های یادگیری، مدیریت  کلاس‌های آموزشی، برنامه ریزی درسی، و فعالیت‌های مختلف علمی دانش‌آموزان را برعهده دارند.

سال‌هاست که دانش‌آموزان دبیرستان فرهنگ، با حضور در المپیادهای علمی و جشنواره‌های پژوهشی، پله‌های ترقی را پیموده و به افتخارآفرینی پرداخته‌اند. مدال‌های طلا و برنز در المیپیاد ادبی و راهیابی به مرحله کشوری جشنواره خوارزمی تنها نمونه‌ای از زحمات اساتید و دانش‌آموزان است.

اساتید دبیرستان فرهنگ، علاوه بر توجه ویژه به دانش‌آموزان نخبه و برتر علمی، برنامه‌های متنوعی نیز برای دانش‌آموزان ضعیف‌تر دارد تا همه فرزندان فرهنگ بتوانند استعداد‌های علمی خود را نمایان کرده و به فراگیری علوم بپردازند. این برنامه‌ها در قالب کلاس‌های رفع اشکال، در طول سال و توسط برترین اساتید هر رشته برگزار می‌شود.

آمار بازدید