عناوین فعالیت‌ها

به لطف خدا و به مدد حضرت سیدالشهدا (ع)، معاونت پرورشی توفیق یافته تا خدمت‌گذار مربی‌ها و دانش‌آموزان دبیرستان فرهنگ، در برگزاری پیاده‌روی اربعین در کشور عراق باشد. این برنامه از حداقل یک ماه قبل از شروع پیاده‌روی در قالب فعالیت‌های مختلف دانش‌آموزی آغاز و به پیاده‌روی نجف تا کربلا، زیارت بارگاه منور حضرت امیرالمومنین (علیه‌السلام) و مضجع ملکوتی حضرت اباعبدالله‌الحسین (علیه‌السلام) ختم می‌شود.

هر ساله، در راستای تأمین هزینه‌های لازم برای اردوهای جهادی دانش‌آموزی و فارغ‌التحصیلی، بازارچه خیریه کریم اهل بیت (ع)، به مدت 5 شب توسط دانش‌آموزان فعالیت می‌کند. در این بازارچه انواع لوازم التحریر، پوشاک، وسایل زینتی، عرقیجات، کتاب‌های برترین نشریات کشور و... در قالب‌ غرفه‌های مستقر در حیاط مدرسه، ارائه می‌شود.

اردوی جهادی دانش‌آموزی در محروم‌ترین مناطق کشور و انجام فعالیت‌های متنوع عمرانی، اشتغال‌زایی، آموزشی و فرهنگی برگزار می‌شود. دبیرستان فرهنگ مفتخر است به متربیانی که برای خدمت به مردم شریف ایران، با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. اردوی جهادی بصورت مقطعی درشهریورماه، ایام نوروز، عید غدیر، عید قربان و سایر مناسبت‌ها، در لرستان، خراسان جنوبی، کرمانشاه، اصفهان، سیستان و بلوچستان و ... برگزار می‌شود. 

با شیوع ویروس کرونا و به دستور مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مربی‌ها و دانش‌آموزان دبیرستان فرهنگ، در قالب قرارگاه ابومهدی المهندس، فعالیت‌های جهادی خود را آغاز کردند. توزیع ارزاق، آبمیوه‌گیری و توزیع آن در بیمارستان‌ها، ضدعفونی معابر و... گوشه‌ای از فعالیت‌های این قرارگاه جهادی است.

پایگاه بسیج شهید آوینی، با هدف زنده نگه داشتن سبک زندگی و فرهنگ شهدا، به همت دانش‌آموزان دبیرستان فرهنگ تاسیس گردید. در این پایگاه به فعالیت‌های متنوع فرهنگی، سیاسی، اعتقادی و ... پرداخته می‌شود.

دانش‌آموزانِ پایه یازدهم در راستای ترویج فرهنگ شهدا و آشنایی با دفاع مقدس، در قالب کارگروه جنوب دور هم جمع شده و در بخش‌های مختلف به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند.

المپیاد ورزشی و مراسم‌های مربوط به دهه فجر، توسط دانش‌آموزان پایه دهم هر ساله با قالبی متفاوت برگزار می‌شود

در این رویداد دانش‌آموزان به مناظره پیرامون موضوعات مختلف روز با یکدیگر می‌پردازند.

نشریات نسیم، بشری، سه‌نقطه و چالش، هر کدام به نحوی تلاش می‌کنند تا تحلیل شما را نسبت به مسائل روز سیاسی و اعتقادی و حتی مسائل درون مدرسه‌ای کامل‌تر و صحیح‌تر کنند.

برگزاری کلاس‌هایی خارج از برنامه درسی آموزش و پرورش با هدف توانمندسازی دانش‌آموزان در پاسخگویی به شبهات دینی و ...

در این مسابقات که هر سال در ماه مبارک رمضان برگزار می‌شود، دانش‌آموزان در رشته‌های مختلف قرآنی به رقابت با یکدیگر می‌پردازند.

باشگاه مستند مدرسه فرهنگ قصد دارد با ارائه مستندهای خوب در زمینه‌های مختلف، گامی در راستای ارتقای آموزش مفاهیم علوم انسانی و خصوصاً تاریخ بردارد.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و فرمایشات مقام معظم رهبری، مربیان و دانش‌آموزان مجتمع تربیتی فرهنگ، به پخش بسته‌های ارزاق در بین محرومین می‌پردازند.

در کلاس‌های پرورشی که ذیل ۱۶ عنوان برگزار می‌شود، دانش‌آموزان بر اساس علاقه، استعداد و دغدغه خود، کلاس‌ها را انتخاب می‌کنند.

مسابقات ورزشی و اردوی کوهنوردی، در روزهای پنج‌شنبه، فضایی سرشار از نشاط و سلامتی را برای دانش‌آموزان فراهم می‌کند.

دبیرستان فرهنگ، سال‌هاست نظام و ساختاری را طراحی کرده است تا تمام فعالیت‌های آموزشی، پژوهشی، انضباطی و پرورشی دانش‌آموزان در طول سال، در آن ثبت شده و در انتهای سال، در برنامه‌ای با عنوان روز جایزه از دانش‌آموزان برتر هر حوزه تقدیر به عمل آید.

این نشست، ماهانه در جهت آشنایی دانش‌آموزان با تجربه‌هایی از شخصیت‌های اثرگذار و برجسته علوم انسانی کشور برگزار می‌شود.

در کارگاه تبلیغات و فضاسازی، دانش‌آموزان متناسب با مناسبت‌های ایام مختلف سال به برگزاری مراسمات و فضاسازی مدرسه می‌پردازند.

آمار بازدید