باشگاه مستند
عناوین فعالیت‌ها

به لطف خدا و به مدد حضرت سید الشهدا (ع)، معاونت پرورشی توفیق یافته تا خدمت‌گذار مربی‌ها و دانش‌آموزان دبیرستان فرهنگ، در 4 سال برگزاری پیاده‌روی اربعین در کشور عراق باشد. این برنامه از حداقل یک ماه قبل از شروع پیاده روی در قالب فعالیت‌های مختلف دانش‌آموزی آغاز و به پیاده روی نجف تا کربلا، زیارت بارگاه منور حضرت امیرالمومنین (علیه السلام) و مضجع ملکوتی حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) ختم می شود.

هر ساله، در راستای تامین هزینه‌های لازم برای اردوهای جهادی دانش‌آموزی و فارغ‌التحصیلی، بازارچه خیریه کریم اهل بیت (ع)، به مدت 5 شب توسط دانش‌آموزان فعالیت می‌کند. در این بازارچه انواع لوازم التحریر، پوشاک، وسایل زینتی، عرقیجات، کتاب‌های برترین نشریات کشور و... در قالب‌ غرفه‌های مستقر در حیاط مدرسه، ارائه می‌شود.

پس از برگزاری 14 دوره اردوی دانش‌آموزی جهادی به محروم‌ترین مناطق کشور و انجام فعالیت‌های متنوع عمرانی، اشتغال‌زایی، آموزشی و فرهنگی، حالا دبیرستان فرهنگ مفتخر است به متربیانی که برای خدمت به مردم شریف ایران، با یکدیگر به رقابت می‌پردازند. اردوی جهادی بصورت مقطعی درشهریورماه، ایام نوروز، عید غدیر، عید قربان و سایر مناسبت‌ها، در لرستان، خراسان جنوبی، کرمانشاه، سیستان  بلوچستان و... برگزار می‌شود. 

با شیوع ویروس کرونا و به دستور مقام معظم رهبری (مد ظله العالی)، مربی‌ها و دانش‌آموزان دبیرستان فرهنگ، در قالب قرارگاه ابومهدی المهندس، فعالیت‌های جهادی خود را آغاز کردند. توزیع ارزاق، آبمیوه گیری و توزیع آن در بیمارستان‌ها، ضدعفونی معابر و... گوشه‌ای از فعالیت‌های این قرارگاه جهادی است.

با توجه به استقبال و درخواست دانش آموزان دبیرستان فرهنگ، کاروان یاران حسین(ع) جهت حضور دانش‌آموزان در پیاده روی اربعین راه اندازی شد اما با توجه به شیوع ویروس کرونا، کاروان یاران حسین(ع) تصمیم گرفته است جهت جبران این خسران و ایجاد روحیه حسینی اقدام به برگزاری مراسم در روزهای پنجشنبه (هر ماه یکبار) نماید

پایگاه بسیج شهید آوینی، با هدف زنده نگه داشتن سبک زندگی و فرهنگ شهدا، به همت دانش‌آموزان دبیرستان فرهنگ تاسیس گردید.در این پایگاه به فعالیت‌های متنوع فرهنگی، سیاسی، اعتقادی و ... پرداخته می‌شود.

دانش آموزان پایه یازدهم در راستای ترویج فرهنگ شهدا و آشنایی با دفاع مقدس در قالب کارگروه جنوب دور هم جمع شده و در بخش‌های مختلف به بحث و گفت‌وگو می‌پردازند

المپیاد ورزشی و مراسم های مربوط به دهه فجر، توسط دانش‌آموزان پایه دهم هر ساله با قالبی متفاوت برگزار می شود

این نشست، ماهانه در جهت آشنایی دانش‌آموزان با شخصیت‌های اثرگذار و برجسته علوم انسانی کشور برگزار می‌شود.

نشریات نسیم، بشری، سه نقطه و چالش، هر کدام به نحوی تلاش می کنند تا تحلیل شما را نسبت به مسائل روزسیاسی و اعتقادی و حتی مسائل درون مدرسه ای کامل تر و صحیح تر کنند.

برگزاری کلاس هایی خارج از برنامه درسی آموزش و پرورش با هدف توانمندسازی دانش آموزان در پاسخگویی به شبهات دینی و...

باشگاه کتاب مدرسه فرهنگ در نظر دارد تا در یک برنامه منظم و منسجم، دانش‌آموزان را با کتاب و کتابخوانی آشنا کند. رمان کتب مذهبی و اعتقادی، اندیشه‌های فلسفی، مباحث قرآنی و... موضوعاتی هستند که در این باشگاه پیگیری خواهند شد.

باشگاه مستند مدرسه فرهنگ قصد دارد با ارائه مستندهای خوب در زمینه‌های مختلف، گامی در راستای ارتقای آموزش مفاهیم علوم انسانی و خصوصاً تاریخ بردارد.

با توجه به شیوع بیماری کرونا و فرمایشات مقام معظم رهبری، مربیان و دانش آموزان مجتمع تربیتی فرهنگ، به پخش بسته های ارزاق در بین محرومین می‌پردازند.

امسال نیز در کنار اساتید تراز اول کلاس هایی با موضوعات نقد فیلم فن رسانه قرآن و زندگی اجتماعی کارگاه شعر برگزار خواهند شد

مسابقات ورزشی و اردوی کوهنوردی، در روزهای پنج شنبه،  فضایی سرشار از نشاط و سلامتی را برای دانش آموزان فراهم می‌کند

دبیرستان فرهنگ، سال هاست نظام و ساختاری را طراحی کرده است تا تمام فعالیتهای آموزشی، پژوهشی، انضباطی و پرورشی دانش آموزان در طول سال، در آن ثبت شده و در انتهای سال، در برنامه‌ای با عنوان روز جایزه از دانش آموزان برتر هر حوزه تقدیر به عمل آید.

در لیگ جذاب فکری-مجازی دانش آموزان در گروه‌های ۲ نفره در محورهای بازی فیفا و یک بازی فکری جذاب به رقابت می‌پردازند

در کارگاه تبلیغات و فضاسازی، دانش آموزان متناسب با مناسبت های ایام مختلف سال به برگزاری مراسمات و فضاسازی مدرسه می پردازند

آمار بازدید